


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 234 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 9.71 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 100 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 65 nC |
| Drain to Source Resistance | 4.4 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -10 V, 10 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2.1 V |
Stock: 146
Distributors
pcbx
Unit Price$2.19029
Ext.Price$2.19029
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.19029 | $2.19029 |
| 10 | $1.42970 | $14.29700 |
| 25 | $1.26786 | $31.69650 |
| 50 | $1.12434 | $56.21700 |
| 100 | $0.99705 | $99.70500 |
