
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 53 W |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 2.152 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 21 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 33.5 nC |
| Drain to Source Resistance | 38.3 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -15 V, 15 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.7 V |
Stock: 32
Distributors
pcbx
Unit Price$1.91626
Ext.Price$1.91626
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.91626 | $1.91626 |
| 10 | $1.66022 | $16.60220 |
| 25 | $1.54962 | $38.74050 |
| 50 | $1.44639 | $72.31950 |
| 100 | $1.35005 | $135.00500 |
| 300 | $1.31277 | $393.83100 |
| 500 | $1.27652 | $638.26000 |
| 1000 | $1.24286 | $1242.86000 |
