BUK9M34-100EX
Mfr.Part #:
BUK9M34-100EX
Datasheet:
Description:
MOSFETs LFPAK33-8 SMD/SMT N-Channel number of channels:1 79 W 100 V Continuous Drain Current (ID):29 A 24.7 nC
ParameterValue
Max Operating Temperature175 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Power Dissipation79 W
Number of Channels1
Input capacitance2.844 nF
Continuous Drain Current (ID)29 A
FET Type(Transistor Polarity)N-Channel
Gate Charge24.7 nC
Drain to Source Resistance34 mΩ
Gate to Source Voltage (Vgs)-10 V, 10 V
Drain to Source Breakdown Voltage (Vds)100 V
Gate to Source Threshold Voltage1.4 V