


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 195 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 6.139 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 69 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 45.8 nC |
| Drain to Source Resistance | 12.1 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -15 V, 15 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.7 V |
Stock: 898
Distributors
pcbx
Unit Price$1.57734
Ext.Price$1.57734
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.57734 | $1.57734 |
| 10 | $1.01394 | $10.13940 |
| 25 | $0.88327 | $22.08175 |
| 50 | $0.76944 | $38.47200 |
| 100 | $0.68822 | $68.82200 |
| 300 | $0.57196 | $171.58800 |
| 500 | $0.47534 | $237.67000 |
| 1000 | $0.44212 | $442.12000 |
| 3000 | $0.41122 | $1233.66000 |
