


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 13 hours ago) |
| Max Power Dissipation | 94.9 W |
| Power Dissipation | 94.9 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 2.541 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 30 A |
| Rds On Max | 38 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 10 ns |
| Turn-Off Delay Time | 31 ns |
| Fall Time | 18 ns |
| Rise Time | 18 ns |
| Gate Charge | 21.6 nC |
| Drain to Source Resistance | 31.3 mΩ |
| Max Dual Supply Voltage | 100 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 10 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 13 hours ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.7 V |
Stock: 973
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69506
Ext.Price$0.69506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69506 | $0.69506 |
| 10 | $0.47449 | $4.74490 |
| 25 | $0.41451 | $10.36275 |
| 50 | $0.36211 | $18.10550 |
| 100 | $0.31633 | $31.63300 |
| 300 | $0.27714 | $83.14200 |
| 500 | $0.24280 | $121.40000 |
| 1000 | $0.24194 | $241.94000 |
| 3000 | $0.16671 | $500.13000 |
| 5000 | $0.15730 | $786.50000 |
