


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 hours ago) |
| Max Power Dissipation | 45 W |
| Power Dissipation | 45 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 880 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 22 A |
| Rds On Max | 41 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 6.3 ns |
| Turn-Off Delay Time | 10.1 ns |
| Fall Time | 10.6 ns |
| Rise Time | 12.3 ns |
| Gate Charge | 8.2 nC |
| Drain to Source Resistance | 35.8 mΩ |
| Max Dual Supply Voltage | 60 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 10 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 3 hours ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.4 V |
Stock: 5530
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30692
Ext.Price$0.30692
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30692 | $0.30692 |
| 10 | $0.26076 | $2.60760 |
| 50 | $0.23702 | $11.85100 |
| 100 | $0.21544 | $21.54400 |
| 500 | $0.18296 | $91.48000 |
| 1000 | $0.15968 | $159.68000 |
| 3000 | $0.13936 | $418.08000 |
| 5000 | $0.11807 | $590.35000 |
| 10000 | $0.10003 | $1000.30000 |
