


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 13 hours ago) |
| Max Power Dissipation | 195 W |
| Power Dissipation | 195 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 6.319 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 100 A |
| Rds On Max | 5.2 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 24 ns |
| Turn-Off Delay Time | 60 ns |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 37 ns |
| Rise Time | 44 ns |
| Gate Charge | 39.4 nC |
| Drain to Source Resistance | 4.6 mΩ |
| Max Dual Supply Voltage | 60 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 10 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 13 hours ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.7 V |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$1.28920
Ext.Price$1.28920
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.28920 | $1.28920 |
| 10 | $0.82338 | $8.23380 |
| 25 | $0.72280 | $18.07000 |
| 50 | $0.63450 | $31.72500 |
| 100 | $0.55699 | $55.69900 |
| 300 | $0.49671 | $149.01300 |
| 500 | $0.44296 | $221.48000 |
| 1000 | $0.38668 | $386.68000 |
