



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 8 V |
| Number of Channels | 4 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 5.6 V |
| Peak Pulse Current | 3 A |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 24 W |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 8 kV |
| Diode Capacitance | 240 pF |
Stock: 6165
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26934
Ext.Price$0.26934
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26934 | $0.26934 |
| 10 | $0.16645 | $1.66450 |
| 50 | $0.13228 | $6.61400 |
| 100 | $0.10512 | $10.51200 |
| 500 | $0.07849 | $39.24500 |
| 1000 | $0.06987 | $69.87000 |
| 3000 | $0.06184 | $185.52000 |
| 5000 | $0.05474 | $273.70000 |
| 10000 | $0.04987 | $498.70000 |
