
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Temperature Coefficient | 7.9 mV/K |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Zener Voltage | 12.7 V |
| Max Reverse Leakage Current | 100 nA |
| Element Configuration | Dual Cathode Common Anode |
| Power Dissipation | 350 mW |
| Impedance | 25 Ω |
| Tolerance | 5 % |
| Test Current | 5 mA |
| Packaging | Reel |
| Forward Voltage | 900 mV |
| Forward Current | 10 mA |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2518
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.05446 | $0.54460 |
| 50 | $0.04288 | $2.14400 |
| 100 | $0.03377 | $3.37700 |
| 500 | $0.03069 | $15.34500 |
| 1000 | $0.02813 | $28.13000 |
| 3000 | $0.02625 | $78.75000 |
| 5000 | $0.01693 | $84.65000 |
