
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1.94 % |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 10 Ω |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Max Reverse Leakage Current | 100 nA |
| Zener Voltage | 6.2 V |
| Element Configuration | Single |
| Test Current | 5 mA |
Stock: 2749
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.06070 | $0.60700 |
| 50 | $0.04358 | $2.17900 |
| 100 | $0.03129 | $3.12900 |
| 500 | $0.02813 | $14.06500 |
| 1000 | $0.02505 | $25.05000 |
| 3000 | $0.02309 | $69.27000 |
| 5000 | $0.02129 | $106.45000 |
| 10000 | $0.01693 | $169.30000 |
