
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 70 Ω |
| Forward Voltage | 900 mV |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Max Reverse Leakage Current | 50 nA |
| Zener Voltage | 24 V |
| Element Configuration | Single |
| Test Current | 5 mA |
| Voltage Temperature Coefficient | 20.4 mV/K |
Stock: 5214
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20006
Ext.Price$0.20006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20006 | $0.20006 |
| 10 | $0.12226 | $1.22260 |
| 50 | $0.08720 | $4.36000 |
| 100 | $0.07634 | $7.63400 |
| 500 | $0.06421 | $32.10500 |
| 1000 | $0.05401 | $54.01000 |
| 3000 | $0.04543 | $136.29000 |
| 5000 | $0.03822 | $191.10000 |
| 10000 | $0.03822 | $382.20000 |
