C0201HQC1R2B500NTA
Manufacturer:
Eyang
Mfr.Part #:
C0201HQC1R2B500NTA
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 1.2 pF 0.1 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance1.2 pF
Tolerance0.1 pF
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness0.33 mm