
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 880 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.88 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 750 µm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Tolerance | 0.5 pF |
Stock: 3734
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.05822 | $0.58220 |
| 50 | $0.05088 | $2.54400 |
| 100 | $0.04446 | $4.44600 |
| 500 | $0.03941 | $19.70500 |
| 1000 | $0.03565 | $35.65000 |
| 3000 | $0.03114 | $93.42000 |
| 5000 | $0.02720 | $136.00000 |
| 10000 | $0.02376 | $237.60000 |
