
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 270 pF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 780 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 889 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 750 µm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 9268
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47534
Ext.Price$0.47534
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47534 | $0.47534 |
| 10 | $0.26674 | $2.66740 |
| 25 | $0.26617 | $6.65425 |
| 50 | $0.26560 | $13.28000 |
| 100 | $0.26503 | $26.50300 |
| 300 | $0.25898 | $77.69400 |
| 500 | $0.25306 | $126.53000 |
| 1000 | $0.25135 | $251.35000 |
| 3000 | $0.21920 | $657.60000 |
| 5000 | $0.19116 | $955.80000 |
| 10000 | $0.16671 | $1667.10000 |
