
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 pF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 2 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 780 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 0.88 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 750 µm |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Packaging | Reel |
Stock: 1939
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44456
Ext.Price$0.44456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44456 | $0.44456 |
| 10 | $0.17611 | $1.76110 |
| 50 | $0.17002 | $8.50100 |
| 100 | $0.16414 | $16.41400 |
| 500 | $0.15560 | $77.80000 |
| 1000 | $0.14705 | $147.05000 |
| 3000 | $0.13429 | $402.87000 |
| 5000 | $0.12264 | $613.20000 |
| 10000 | $0.11200 | $1120.00000 |
