
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8532240020 |
| Capacitance | 3.3 nF |
| Contact Plating | Tin |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Thickness | 889 µm |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 2.0066 mm |
| Mount | SMD/SMT |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Depth | 1.25 mm |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Width | 1.2446 mm |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Case/Package | 0805 |
| Radiation Hardening | No |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| Dielectric | X7R |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 780 µm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1081
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04020
Ext.Price$0.04020
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04020 | $0.04020 |
| 10 | $0.02010 | $0.20100 |
| 50 | $0.01546 | $0.77300 |
| 100 | $0.01380 | $1.38000 |
| 500 | $0.01232 | $6.16000 |
| 1000 | $0.01133 | $11.33000 |
| 3000 | $0.01042 | $31.26000 |
| 5000 | $0.00959 | $47.95000 |
| 10000 | $0.00882 | $88.20000 |
| 30000 | $0.00812 | $243.60000 |
