
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | R |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 1267
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08848
Ext.Price$0.08848
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08848 | $0.08848 |
| 10 | $0.04424 | $0.44240 |
| 50 | $0.03927 | $1.96350 |
| 100 | $0.03486 | $3.48600 |
| 500 | $0.03049 | $15.24500 |
| 1000 | $0.02666 | $26.66000 |
| 3000 | $0.02446 | $73.38000 |
| 5000 | $0.02245 | $112.25000 |
