
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.3 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 880 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 889 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 750 µm |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 0.25 pF |
Stock: 4413
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22570
Ext.Price$0.22570
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22570 | $0.22570 |
| 10 | $0.10003 | $1.00030 |
| 50 | $0.09056 | $4.52800 |
| 100 | $0.08199 | $8.19900 |
| 500 | $0.07447 | $37.23500 |
| 1000 | $0.07318 | $73.18000 |
| 3000 | $0.05581 | $167.43000 |
| 5000 | $0.04257 | $212.85000 |
