
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Voltage Rating (AC) | 200 V |
| Number of Pins | 2 |
| Dissipation Factor | 2.5 % |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 780 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 0.88 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Lead Pitch | 750 µm |
| Voltage | 200 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 10538
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20690
Ext.Price$0.20690
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20690 | $0.20690 |
| 10 | $0.05130 | $0.51300 |
| 50 | $0.04636 | $2.31800 |
| 100 | $0.04189 | $4.18900 |
| 500 | $0.03941 | $19.70500 |
| 1000 | $0.03694 | $36.94000 |
| 3000 | $0.03296 | $98.88000 |
| 5000 | $0.02941 | $147.05000 |
| 10000 | $0.02625 | $262.50000 |
