
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Voltage Rating (DC) | 500 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Voltage Rating | 500 V |
| Thickness | 1.4 mm |
Stock: 2026
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26246
Ext.Price$0.26246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26246 | $0.26246 |
| 10 | $0.10259 | $1.02590 |
| 50 | $0.09654 | $4.82700 |
| 100 | $0.09085 | $9.08500 |
| 500 | $0.08550 | $42.75000 |
| 1000 | $0.07822 | $78.22000 |
| 3000 | $0.06983 | $209.49000 |
| 5000 | $0.06234 | $311.70000 |
| 10000 | $0.05566 | $556.60000 |
| 30000 | $0.05535 | $1660.50000 |
| 50000 | $0.05505 | $2752.50000 |
