
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Number of Pins | 2 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 780 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 750 µm |
| Voltage | 50 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| RoHS | Compliant |
Stock: 98192
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.02625 | $0.26250 |
| 50 | $0.02529 | $1.26450 |
| 100 | $0.02436 | $2.43600 |
| 500 | $0.01693 | $8.46500 |
| 1000 | $0.01317 | $13.17000 |
| 3000 | $0.01201 | $36.03000 |
| 5000 | $0.01096 | $54.80000 |
| 10000 | $0.01000 | $100.00000 |
