
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 880 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 4227
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55656
Ext.Price$0.55656
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55656 | $0.55656 |
| 10 | $0.22484 | $2.24840 |
| 25 | $0.20280 | $5.07000 |
| 50 | $0.18292 | $9.14600 |
| 100 | $0.16500 | $16.50000 |
| 300 | $0.16371 | $49.11300 |
| 500 | $0.16244 | $81.22000 |
| 1000 | $0.15730 | $157.30000 |
| 3000 | $0.14620 | $438.60000 |
