
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Dielectric | X7R |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.1 mm |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | Non-Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 9004
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18124
Ext.Price$0.18124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18124 | $0.18124 |
| 10 | $0.07883 | $0.78830 |
| 50 | $0.06700 | $3.35000 |
| 100 | $0.05694 | $5.69400 |
| 500 | $0.04565 | $22.82500 |
| 1000 | $0.04506 | $45.06000 |
| 3000 | $0.04182 | $125.46000 |
| 5000 | $0.03881 | $194.05000 |
| 10000 | $0.03317 | $331.70000 |
