
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 16 V |
| Tolerance | 5 % |
| Thickness | 1.4 mm |
Stock: 197
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29410
Ext.Price$0.29410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29410 | $0.29410 |
| 10 | $0.13679 | $1.36790 |
| 50 | $0.13022 | $6.51100 |
| 100 | $0.12397 | $12.39700 |
| 500 | $0.11456 | $57.28000 |
| 1000 | $0.10601 | $106.01000 |
| 3000 | $0.09900 | $297.00000 |
| 5000 | $0.09246 | $462.30000 |
| 10000 | $0.08635 | $863.50000 |
| 30000 | $0.08480 | $2544.00000 |
| 50000 | $0.08327 | $4163.50000 |
