
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 10 V |
| Tolerance | 5 % |
| Thickness | 1.4 mm |
Stock: 3071
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35052
Ext.Price$0.35052
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35052 | $0.35052 |
| 10 | $0.16244 | $1.62440 |
| 50 | $0.14953 | $7.47650 |
| 100 | $0.13764 | $13.76400 |
| 500 | $0.11114 | $55.57000 |
| 1000 | $0.10344 | $103.44000 |
| 3000 | $0.09773 | $293.19000 |
| 5000 | $0.09233 | $461.65000 |
| 10000 | $0.08806 | $880.60000 |
