
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 68 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 780 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 889 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 750 µm |
| Dielectric Material | Ceramic |
Stock: 4338
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41293
Ext.Price$0.41293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41293 | $0.41293 |
| 10 | $0.18809 | $1.88090 |
| 50 | $0.17689 | $8.84450 |
| 100 | $0.16636 | $16.63600 |
| 500 | $0.15645 | $78.22500 |
| 1000 | $0.15047 | $150.47000 |
| 3000 | $0.13178 | $395.34000 |
| 5000 | $0.11541 | $577.05000 |
