
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 pF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Dissipation Factor | 2.5 % |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 780 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Thickness | 889 µm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 750 µm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 4317
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.05634 | $0.56340 |
| 50 | $0.05244 | $2.62200 |
| 100 | $0.04881 | $4.88100 |
| 500 | $0.04034 | $20.17000 |
| 1000 | $0.03334 | $33.34000 |
| 3000 | $0.02755 | $82.65000 |
| 5000 | $0.02277 | $113.85000 |
| 10000 | $0.01881 | $188.10000 |
