
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 68 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Dissipation Factor | 10 % |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 880 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 1.1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 100 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 1081
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.08327 | $0.83270 |
| 50 | $0.07775 | $3.88750 |
| 100 | $0.07259 | $7.25900 |
| 500 | $0.05822 | $29.11000 |
| 1000 | $0.04565 | $45.65000 |
| 3000 | $0.04408 | $132.24000 |
| 5000 | $0.04257 | $212.85000 |
| 10000 | $0.04001 | $400.10000 |
