
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | R |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 437
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18809
Ext.Price$0.18809
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18809 | $0.18809 |
| 10 | $0.07822 | $0.78220 |
| 50 | $0.07305 | $3.65250 |
| 100 | $0.06822 | $6.82200 |
| 500 | $0.05566 | $27.83000 |
| 1000 | $0.05010 | $50.10000 |
| 3000 | $0.04680 | $140.40000 |
| 5000 | $0.04372 | $218.60000 |
| 10000 | $0.04084 | $408.40000 |
| 30000 | $0.03815 | $1144.50000 |
| 50000 | $0.03565 | $1782.50000 |
