
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Number of Pins | 2 |
| Dissipation Factor | 2.5 % |
| Height | 1.25 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 1.45 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 50 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 6295
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.07259 | $0.72590 |
| 50 | $0.06321 | $3.16050 |
| 100 | $0.05505 | $5.50500 |
| 500 | $0.05010 | $25.05000 |
| 1000 | $0.04565 | $45.65000 |
| 3000 | $0.03943 | $118.29000 |
| 5000 | $0.03405 | $170.25000 |
| 10000 | $0.02941 | $294.10000 |
| 30000 | $0.02876 | $862.80000 |
| 50000 | $0.02813 | $1406.50000 |
