
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Height | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
Stock: 1342
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42576
Ext.Price$0.42576
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42576 | $0.42576 |
| 10 | $0.28811 | $2.88110 |
| 50 | $0.23801 | $11.90050 |
| 100 | $0.19663 | $19.66300 |
| 500 | $0.15987 | $79.93500 |
| 1000 | $0.14790 | $147.90000 |
| 3000 | $0.12140 | $364.20000 |
