
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Thickness | 1.4 mm |
Stock: 5156
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28811
Ext.Price$0.28811
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28811 | $0.28811 |
| 10 | $0.13337 | $1.33370 |
| 50 | $0.11501 | $5.75050 |
| 100 | $0.09917 | $9.91700 |
| 500 | $0.08720 | $43.60000 |
| 1000 | $0.07951 | $79.51000 |
| 3000 | $0.06844 | $205.32000 |
| 5000 | $0.05891 | $294.55000 |
| 10000 | $0.05070 | $507.00000 |
