
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Dielectric | X7R |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Thickness | 0.88 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 4428
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21886
Ext.Price$0.21886
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21886 | $0.21886 |
| 10 | $0.14106 | $1.41060 |
| 50 | $0.11253 | $5.62650 |
| 100 | $0.08977 | $8.97700 |
| 500 | $0.07198 | $35.99000 |
| 1000 | $0.06635 | $66.35000 |
| 3000 | $0.06014 | $180.42000 |
| 5000 | $0.05452 | $272.60000 |
| 10000 | $0.04942 | $494.20000 |
