
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 500 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1428
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02227
Ext.Price$0.02227
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02227 | $0.02227 |
| 10 | $0.01776 | $0.17760 |
| 50 | $0.01575 | $0.78750 |
| 100 | $0.01397 | $1.39700 |
| 500 | $0.01261 | $6.30500 |
| 1000 | $0.01193 | $11.93000 |
