
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.98 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | R |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 2470
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26246
Ext.Price$0.26246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26246 | $0.26246 |
| 10 | $0.12311 | $1.23110 |
| 50 | $0.10260 | $5.13000 |
| 100 | $0.08550 | $8.55000 |
| 500 | $0.06882 | $34.41000 |
| 1000 | $0.06622 | $66.22000 |
| 3000 | $0.06371 | $191.13000 |
| 5000 | $0.06130 | $306.50000 |
