
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 2.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Depth | 1.25 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.4 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 2671
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43773
Ext.Price$0.43773
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43773 | $0.43773 |
| 10 | $0.20690 | $2.06900 |
| 50 | $0.19456 | $9.72800 |
| 100 | $0.18296 | $18.29600 |
| 500 | $0.14620 | $73.10000 |
| 1000 | $0.13679 | $136.79000 |
| 3000 | $0.12834 | $385.02000 |
| 5000 | $0.12042 | $602.10000 |
| 10000 | $0.11299 | $1129.90000 |
| 30000 | $0.10601 | $3180.30000 |
