
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2486
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01008
Ext.Price$0.01008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01008 | $0.01008 |
| 10 | $0.00787 | $0.07870 |
| 50 | $0.00688 | $0.34400 |
| 100 | $0.00601 | $0.60100 |
| 500 | $0.00543 | $2.71500 |
| 1000 | $0.00514 | $5.14000 |
