
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Height | 780 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 1.1 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05894
Ext.Price$0.05894
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05894 | $0.05894 |
| 10 | $0.02947 | $0.29470 |
| 50 | $0.02710 | $1.35500 |
| 100 | $0.02492 | $2.49200 |
| 500 | $0.02291 | $11.45500 |
| 1000 | $0.02106 | $21.06000 |
| 3000 | $0.01936 | $58.08000 |
| 5000 | $0.01780 | $89.00000 |
| 10000 | $0.01637 | $163.70000 |
