
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | R |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 6.3 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 1136
Distributors
pcbx
Unit Price$0.64462
Ext.Price$0.64462
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.64462 | $0.64462 |
| 10 | $0.32487 | $3.24870 |
| 25 | $0.31518 | $7.87950 |
| 50 | $0.30578 | $15.28900 |
| 100 | $0.29666 | $29.66600 |
| 300 | $0.27167 | $81.50100 |
| 500 | $0.24879 | $124.39500 |
| 1000 | $0.23425 | $234.25000 |
| 3000 | $0.21878 | $656.34000 |
| 5000 | $0.20433 | $1021.65000 |
| 10000 | $0.19578 | $1957.80000 |
