
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Thickness | 1.45 mm |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49862
Ext.Price$0.49862
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49862 | $0.49862 |
| 10 | $0.48816 | $4.88160 |
| 25 | $0.48331 | $12.08275 |
| 50 | $0.47851 | $23.92550 |
| 100 | $0.47376 | $47.37600 |
