
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Tolerance | 10 % |
| Thickness | 1.45 mm |
Stock: 6648
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56340
Ext.Price$0.56340
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56340 | $0.56340 |
| 10 | $0.23425 | $2.34250 |
| 25 | $0.22033 | $5.50825 |
| 50 | $0.20724 | $10.36200 |
| 100 | $0.19493 | $19.49300 |
| 300 | $0.18752 | $56.25600 |
| 500 | $0.18039 | $90.19500 |
| 1000 | $0.17868 | $178.68000 |
| 3000 | $0.16679 | $500.37000 |
| 5000 | $0.15570 | $778.50000 |
| 10000 | $0.14534 | $1453.40000 |
