
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.98 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | R |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 1394
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23169
Ext.Price$0.23169
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23169 | $0.23169 |
| 10 | $0.10430 | $1.04300 |
| 50 | $0.09813 | $4.90650 |
| 100 | $0.09233 | $9.23300 |
| 500 | $0.07506 | $37.53000 |
| 1000 | $0.06694 | $66.94000 |
| 3000 | $0.05947 | $178.41000 |
| 5000 | $0.05283 | $264.15000 |
| 10000 | $0.04693 | $469.30000 |
