
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | R |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 4344
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27529
Ext.Price$0.27529
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27529 | $0.27529 |
| 10 | $0.14876 | $1.48760 |
| 50 | $0.12957 | $6.47850 |
| 100 | $0.11285 | $11.28500 |
| 500 | $0.09147 | $45.73500 |
| 1000 | $0.08387 | $83.87000 |
| 3000 | $0.07631 | $228.93000 |
| 5000 | $0.06943 | $347.15000 |
| 10000 | $0.06318 | $631.80000 |
