
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Schedule B | 8532240020 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Thickness | 1.1 mm |
Stock: 8818
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20690
Ext.Price$0.20690
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20690 | $0.20690 |
| 10 | $0.08806 | $0.88060 |
| 50 | $0.07717 | $3.85850 |
| 100 | $0.06763 | $6.76300 |
| 500 | $0.06258 | $31.29000 |
| 1000 | $0.05694 | $56.94000 |
| 3000 | $0.05341 | $160.23000 |
| 5000 | $0.05010 | $250.50000 |
| 10000 | $0.04753 | $475.30000 |
