
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 16 V |
| Tolerance | 10 % |
| Thickness | 1.45 mm |
Stock: 8235
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49415
Ext.Price$0.49415
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49415 | $0.49415 |
| 10 | $0.31034 | $3.10340 |
| 25 | $0.27551 | $6.88775 |
| 50 | $0.24459 | $12.22950 |
| 100 | $0.21715 | $21.71500 |
| 300 | $0.21152 | $63.45600 |
| 500 | $0.20604 | $103.02000 |
| 1000 | $0.16757 | $167.57000 |
| 3000 | $0.15595 | $467.85000 |
| 5000 | $0.14514 | $725.70000 |
| 10000 | $0.13508 | $1350.80000 |
