
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Dielectric | X7R |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Thickness | 1.4 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 6677
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20690
Ext.Price$0.20690
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20690 | $0.20690 |
| 10 | $0.08891 | $0.88910 |
| 50 | $0.08372 | $4.18600 |
| 100 | $0.07883 | $7.88300 |
| 500 | $0.06258 | $31.29000 |
| 1000 | $0.05857 | $58.57000 |
| 3000 | $0.05482 | $164.46000 |
| 5000 | $0.05130 | $256.50000 |
| 10000 | $0.04881 | $488.10000 |
