
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.1938 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 990.6 µm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
Stock: 4607
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26930
Ext.Price$0.26930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26930 | $0.26930 |
| 10 | $0.12226 | $1.22260 |
| 50 | $0.11567 | $5.78350 |
| 100 | $0.10943 | $10.94300 |
| 500 | $0.08720 | $43.60000 |
| 1000 | $0.07259 | $72.59000 |
| 3000 | $0.06519 | $195.57000 |
| 5000 | $0.05855 | $292.75000 |
| 10000 | $0.05258 | $525.80000 |
