
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Temperature Coefficient | -30 ppm/°C to 30 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 0.88 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C to 125 °C |
| pin count | 2 |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1206 |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| size width | 1.60 mm |
| size length | 3.20 mm |
| size height | 780 µm |
| voltage rating dc | 100 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| case package si | 3216 |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
Stock: 8082
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.05754 | $0.57540 |
| 50 | $0.04491 | $2.24550 |
| 100 | $0.03505 | $3.50500 |
| 500 | $0.02753 | $13.76500 |
| 1000 | $0.02505 | $25.05000 |
| 3000 | $0.02198 | $65.94000 |
| 5000 | $0.01929 | $96.45000 |
| 10000 | $0.01693 | $169.30000 |
