
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Number of Pins | 2 |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 780 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 889 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
Stock: 3795
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23767
Ext.Price$0.23767
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23767 | $0.23767 |
| 10 | $0.08199 | $0.81990 |
| 50 | $0.07408 | $3.70400 |
| 100 | $0.06694 | $6.69400 |
| 500 | $0.05505 | $27.52500 |
| 1000 | $0.05446 | $54.46000 |
| 3000 | $0.04849 | $145.47000 |
| 5000 | $0.04318 | $215.90000 |
