
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1206 |
| voltage rating dc | 1 kV |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
Stock: 2085
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53860
Ext.Price$0.53860
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53860 | $0.53860 |
| 10 | $0.25904 | $2.59040 |
| 25 | $0.25171 | $6.29275 |
| 50 | $0.24459 | $12.22950 |
| 100 | $0.23767 | $23.76700 |
| 300 | $0.22538 | $67.61400 |
| 500 | $0.21373 | $106.86500 |
| 1000 | $0.19834 | $198.34000 |
| 3000 | $0.17807 | $534.21000 |
| 5000 | $0.15987 | $799.35000 |
| 10000 | $0.15902 | $1590.20000 |
